La Scoala Gimnaziala Gircov activitatea de instruire şi educare a elevilor se desfăşoară într-un local reabilitat, dat în folosinţă în anul 1973,reabilitat si extins in 2013 format din 8 săli de clasă, 1Centru de Documentare si Informare , cancelarie şi birouri.

Şcoala este prevăzută cu apă curentă, canalizare, încălzire centrală, iluminat natural şi artificial.

Sălile de clasă sunt dotate cu mobilier nou, modern, iar procesul de predare-învăţare se desfăşoară prin folosirea unui bogat material didactic, a 24 de calculatoare, 1 copiator, videoproiector cu ecran, flip chart, 2 imprimante.

Şcoala este dotată cu telefon si fax.

Scoala Gimnaziala Ursa ca structura a Scolii Gimnaziale Gircov, este si ea formata din 6 sali de clasa, 1 cabinet de informatica, cancelarie. Este prevazuta cu apa curenta, canalizare, iar incalzirea se face atat cu ajutorul centralei termice, cat si cu ajutorul sobelor.

Cele doua gradinite au mobilier adecvat ,materiale didactice necesare desfasurarii activitatilor specifice si locuri de joaca amenajate in curtea gradinitelor.

Sursele de finanţare ale şcolii sunt: Consiliul Local şi sprijinul financiar primit de la Consiliul Reprezentativ al Părinţilor.

Gradinita Garcov IMG_20160513_095117 IMG_20160513_095551 IMG_20160513_095635

Resurse materiale